הכל על תאורת לד

דף הבית מאמרים הכל על תאורת לד

תאורת לד הדבר הבא

נסעתם בכביש מהיר בלילה ותהיתם מה מאיר את המגדלים המוארים הנשקפים ? התלהבתם מאפקט תאורה נסתרת בתקרת גבס אצל חברים ? התרשמתם מתאורת הסימון הדקורטיבית במשרדים גדולים? אלו הן רק דוגמאות ליישומים היצירתיים שתאורת לד מציעה לנו.

בין אם מדובר בתאורה לבית או תאורה לעסק, האפשרות להארה בלילה, עם רדת החשכה, שיפרה את איכות חיינו. לצד זה, התאורה הקלאסית (לפני עידן הלד) יצרה בזבוז החשמלי. זה גרם לאורך חיים הקצר של הנורה ולכך שהיא נגמרה לאחר זמן קצר. אמנם, לאורך השנים ניסו למצוא פתרונות לבעיות המוכרות האלו, אך רק לאחרונה נמצא הפתרון המתאים – נורת לד.

כיום, נורות לד זמינות כסרט רץ רצוף נוריות, כנורות הברגה רגילות, כספוט , כנורה לזרקורים וכפאנלים שלמים המשולבים באופן אינטגרלי בגוף התאורה.

נורות לד זמינות גם לתאורה שטיפה וגם לתאורה ממוקדת. נורות ספוט מבוססות לד מטילות את האור בזוויות שונות ובעוצמות שונות, על פי סוג הנורה, עוצמתה וזוויות גוף התאורה. פיזור ספוטים במרחקים קבועים יוצרים אפקט הארה מרשים על גבי משטח ההארה (קיר, ארון או רצפה).

מדוע כדאי להשתמש בתאורת לד

אחד החידושים המשמעותיים של טכנולוגיית הלד היא מגוון היישומים הרחב שנוספו לה והשימושים הרבים ברחבי הבית. קיימות מספר סיבות שכדאי לנו לעשות שימוש כזה:

חיסכון בחשמל – נורות הלד הן הנורות החסכוניות ביותר בחשמל. למעשה, מדובר בצמצום של עד 80% בצריכת האנרגיה. 10 נורות לד מקבילות לצריכת החשמל של נורת ליבון אחת סטנדרטית.

אורך חיים – משך חיי נורת לד הוא בין 15-50 אלף שעות – זמן הארוך במאות אחוזים מכל נורה אחרת. אורך חיי הנורה, אשר מתורגם לשנים ארוכות של הארה רציפה, מאפשר תחזוקה מינימלית. בזכות זאת נורת הלד מתאימה להתקנה במקומות שאינם נגישים בקלות.

פליטת חום מזערית – פליטת החום הנמוכה של נורת הלד מאפשרת לשהות ליד הנורה מבלי לחשוש מכוויה או מחריכה של פריטים סמוכים – דבר האופייני לנורות ליבון.

קשת צבעים – מניפת הצבעים של תאורת הלד הינה רחבה יותר מכל נורה אחרת. הצבעוניות הרבה של פסי הלד מאפשרת להכניס חיים בחדרים, מרפסות, רהיטי גבס וארונות זכוכית ונותנת לך אינספור אפשרויות יצירתיות להארת הבית.

ידידותית לסביבה – נורות הלד אינן מכילות חומרים רעילים ולכן ניתנות להטמנה ללא חשש מפגיעה או זיהום סביבתי. בנוסף, פליטת החום הנמוכה מפחיתה באופן משמעותי את אפקט ההתחממות והצורך במשאבי קירור.

כיבוי והדלקה מהירים – בזכות תכונת ההדלקה המהירה שלה, נורת הלד מצוינת גם כתאורת סימון או כתאורת חירום.

תאורת לד חוסכת כסף

נורות הלד הן הנורות החסכוניות ביותר בחשמל. למעשה, מדובר בצמצום של עד 80% בצריכת האנרגיה. 10 נורות לד מקבילות לצריכת החשמל של נורת ליבון אחת סטנדרטית.

כיום, אוסר חוק המדינה על מכירה של גופי תאורה שאינם מבוססים על תאורת הלד ובצורה זו מתקבע המעמד המיוחד שזכתה לו תאורת הלד כדבר הבא, מבחינת חסכוניות וצריכת החשמל. תאורת לד כה ייחודית ויעילה עד שניתן לומר כי היא החידוש הגדול ביותר בעולם התאורה בחמישים השנים האחרונות ומכאן חשיבותה הגדולה. כאמור תאורת לד מאפשרת לנו כל כך הרבה אופציות ומחזיקה בתוכה כל כך הרבה יתרונות עד שלא ניתן אף להעלות על הדעת לבחור כיום בסוג נורה אחר.

גופי תאורה שקועים לד

תאורת הלד, בייחוד בגופי תאורה שקועים משדרגת את עיצוב הבית לרמות חדשות שטרם נראו. על כן אין אפשרות לוותר על תאורת הלד, במיוחד בצורה הזו.

בכל מקום שתוצב, תאורת לד שקועה מעניקה לנו אפשרויות יוצאות דופן. אפשר למצוא גופי תאורה שקועים שמשתלבים יפה בתקרת גבס, אך יש אפשרות גם להתאים גופים עבור תקרת בטון.

בשנים האחרונות חל שינוי ברור בהעדפות הצרכנים המודעים לאיכותם הייחודית של גופי תאורה שקועים לד. גופי תאורה אלה משדרים יוקרה ואמירה אישית ועיצובית, שיכולים להתאים גם לחדרי מגורים ולמטבחים יכולים להתאים מאוד גם לחדרים מרכזיים, לסלון ולחדרי אורחים.

חשוב להבין שהתקנה של גופי תאורה שקועים לד תהיה טובה ויעילה כאשר נערכים להתקנה באמצעות תכנון מראש. אם מתכננים להתקין גוף תאורה חדש לאחר שיפוץ או רכישה של בית, יש לתכנן את ההתקנה כדי שלא יהיה צורך לאחר מכן לבצע קידוחים מיותרים, חציבות, התאמות, העברת חוטים נוספים וכדומה. בין אם מדובר בהתקנה בסלון, בפינת האוכל, בחדרי האמבטיה או בחדרי השינה, כדאי מאד להשקיע את הזמן הנדרש בתכנון המתבקש ולבחור בהתאם גם את גופי התאורה המתאימים לכם. כך תתקבל תוצאה פשוט מהממת ומרהיבה.

 

לקבל ייעוץ תאורה, השאירו פרטים

    Copyright © 2022 www.uriely.co.il. All Rights Reserved. Created by Catom